در مورد بيماريها و امراض بيشتر بدانيم                   Learn more about illness and disease                                 Learn more                     بيشتر بدانيم                               با فراگيري تكنيكهاي مقابله و پيشگيري از بيماري ها و امراض و آموزش به سايرين نقش مهمي را در جلوگيري از شيوع اين بيماريها در جامعه ايفا كنيم

Home

Learn More...

News

Contact us

صحفه اصلي

بيشتربدانيم...

اخبار

تماس با ما

بيشتر بدانيم ...

پيشگيري بهتر از درمان است

در اين صحفه اطلاعاتي در مورد بيماري هاي گوناگون در اختيار شما قرار مي دهيم

اميد است با كسب آگاهي هاي لازم و آموزش به ساير نزديكان خود نقش مهمي در جلوگيري از انتشار اين بيماري ها در جامعه ايفا كنيد.

 بيماري هايي زير از شايع ترين بيماري هاي موجود در كشورهاي جهان مي باشد .
 

بيماري هاي شايع در جهان

سارس                   ايدز                 هپاتيت

 

بيماري هاي شايع در جامعه

براي هر فرد جامعه ممكن است يكي از حالت زير پديدار شود . بكارگيري كمكهاي اوليه صحيح در هر يك از موارد زير مي تواند باعث نجات بخشيدن به جان يك انسان  و يا جلوگيري از صدمات بيشتربه مصدوم شود .

جمله يا سكته مغزي                  سكته قلبي                      ديابت                        صرع

 

بيماري هاي شايع در مناطق آسيب

در مناطقي كه دچار آسيب شده است مثل زلزله , سيلاب و ... , بيماري هايي شيوع پيدا مي كند كه عوامل مختلفي در شيوع اين بيماري ها دخيل است . اهميت فراگيري راههاي مقابله با اين بيماري ها ما را بر آن داشت تا بعضي از بيماري هاي شايع در مناطق آسيب را به شما معرفي و راههاي مقابله با آن ها را براي شما بيان كنيم .

 البته هيچگاه نبايد فراموش كرد كه پيشگيري بهتر از درمان است و هميشه بايد در مناطق آسيب تدابيري انديشيد  تا از بروز چنين فواجعي جلوگيري شود .

تيفوئيد (حصبه)            وبا-وباي التور            گال (جرب)           اسهال            قارچ هاي پوستي         هپاتيت


درمانهاي خانگي

اهميت دانستن اقدامات اوليه درماني در جامعه ما را بر آن داشت تا با آموزش تكنيكهاي درمان هاي خانگي جهت آشنايي بيشتر خانواده ها نقش موثري را در جهت سلامت افراد جامعه ايفا كنيم .

پس بياييد با فرا گرفتن اين اصول در صورت بروز هرگونه حادثه اي براي يكي از اعضاي خانواده امان بتوانيم ,حداقل شخص آسيب ديده را تا رسيدن به مركز درماني  ياري كنيم و از آسيب و درد وي بكاهيم .

                     مسموميت                    زخم معده                      پا درد                      كمر درد

 

     

 Copyright © 2004 The IRAN Red Crescent. All Rights Reserved .